Tento kávový dort je vyroben z pomerančového džusu a naplněn oranžovou kůrou a skořicí. Recept je máslová, citrusová, skořicová dobrota vás bude mít tuto záložku pro budoucí reference po jediném vkusu.
Co budete potřebovat
- 2 šálky mouky (univerzální, 9 uncí)
- 1/2 čajové lžičky soli
- 1 prášek na pečení na lžíci
- 1/3 šálku cukru
- 1 až 2 čajové lžičky oranžové kůry (strouhaný)
- 1/4 šálku zkrácení
- 1/4 šálku mléka
- 1/2 šálku pomerančového džusu
- 1 čajová lžička vanilky
- 1 vejce (zbité)
- Poleva:
- 1/2 šálku cukru
- 1 až 2 lžíce pomerančové kůry (jemně strouhaný)
- 1 čajová lžička skořice
- 1 lžíce másla
Jak to udělat
1. Mazte a mouku 9-palcový čtverec pekáče. Troubu ohřejte na 400 F.
2. Smíchejte mouku, sůl, prášek do pečiva a 1/3 šálku cukru; přidáme 1 až 2 čajové lžičky pomerančové kůry. Nakrájejte zkrátí, dokud směs nevypadá na hrubé drobky.
3. V jiné mísišti se smíchejte mléko, pomerančový džus, vejce a vanilka; přidávejte vše najednou a poté míchat, dokud nejsou vlhké přísady navlhčené.
4. Těsto rozetřete do připravené pekáče.
Poleva
1. V misce kombinujte 1/2 šálku cukru, 1 až 2 polévkové lžíce pomerančové kůry, 1 čajovou lžičku skořice a máslo.
2. Pracujte s vidličkou nebo prsty až do drobného.
3. Posypte směsem špinavých strouhátek na těsto.
4. Pečte 30 minut. Podávejte oranžový kávový dort teplý.
Mohlo by se Vám také líbit
Recept na chléb sladké bramborové chleby
Jahodový řeřichový drcený dort
| Nutriční pokyny (za porci) | |
|---|---|
| Kalorie | 311 |
| Celkový tuk | 13 g |
| Nasycený tuk | 5 g |
| Nenasycený tuk | 6 g |
| Cholesterol | 34 mg |
| Sodík | 652 mg |
| Sacharidy | 45 g |
| Vláknina | 3 g |
| Protein | 4 g |