Tento rýžový salát obsahuje letní squash, rajčata, špenát, zelenou cibuli a dresink z citronu a olivového oleje. Spáruje se dobře s grilovaným nebo grilovaným steakem, rybami nebo mořskými živočichy.
Nebojte se nahradit jinou zeleninou, jako je například tenká nakrájená červená cibule, vařený čerstvý nebo zmrzlý hrášek, vařené Frenched green fazole, hrachové struky atd.
Co budete potřebovat
- 2 zelené cibule (hřiby), tenké plátky
- 2 až 3 stroužky česneku, rozdrcené a jemně rozemleté
- 1 malá letní squash, na kostky
- 1 velké rajče, nakrájené na kostičky
- 1/2 červená paprika , mletá
- 1 šálek listů špenátu, pečlivě válcované a velmi tenké plátky (technika šiffonády)
- 2 lžíce jemně nakrájené čerstvé petrželky
- 1 malá mrkev, strouhaná nebo mletá
- 1/4 šálku čerstvé citronové šťávy
- 1/4 extra panenského olivového oleje
- 1 1/2 až 2 šálky vařené rýže
- Sůl a pepř na dochucení
- Volitelné: slepené opečené mandle
Jak to udělat
- Zahřměte zeleninu dohromady ve skleněné nebo keramické misce ( nereaktivní nádoba ).
- V malém mísu s citrónovou šťávou, mletím olivový olej při míchání, emulgovat kapaliny. Přidejte do zeleniny; zakryjte a ochlazujte po dobu jedné hodiny.
- Přidejte vařenou, chlazenou rýži; přidat sůl a pepř podle chuti.
- Chcete-li opečkovat mandle, vložte je na suchou mísu na střední teplotu. Vařte, míchat a otáčet neustále, až do lehce hnědé a aromatické.
- Nahoře s opečenými mandlemi.
- Chladničky až do doby, než se podáváte.
| Nutriční pokyny (za porci) | |
|---|---|
| Kalorie | 525 |
| Celkový tuk | 15 g |
| Nasycený tuk | 2 g |
| Nenasycený tuk | 10 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodík | 131 mg |
| Sacharidy | 89 g |
| Vláknina | 6 g |
| Protein | 11 g |